Stretnutie ponorkárov v Neulengbachu

Fórum Žilinského ponorkového klubu,sa venuje ponorkám.

Stretnutie ponorkárov v Neulengbachu

Poslaťod mario » Pon Sep 23, 2013 6:22 pm

S blížiacim sa termínom 14. a 15. septembra, kedy sa malo konať 9. medzinárodné stretnutie modelárov ponoriek v rakúskom Neulengbachu, sme pozorne sledovali predpoveď počasia. Počas siedmeho a ôsmeho ročníku, na ktorom sa Ponorkový klub Žilina zúčastnil, bolo krásne jesenné počasie. Dážď počas celej cesty neveštil nič dobré. V sobotu ráno sme boli v zložení Vlado, Erik s rodičmi a Mário na mieste "suchého doku" ako prví, tesne po nás prišiel žilinský modelár Jaro Pažický s otcom. Nepriazeň počasia spôsobila oneskorené prípravy na otvorenie podujatia.Tradične sa zúčastňujú modelári z Rakúska, Nemecka, Maďarska, Čiech, Talianska a Slovenska.
Po otvorení podujatia Hansom Hofmannom sa bazén začal plniť ponorkami. Náš klub sa nevrhol hneď do bazéna, ale prezerali sme si suchý dok. Aj na tomto ročníku prevažovali modely ponoriek stavebnicového systému. Počet ponoriek "hand made" sa každým ročníkom zvyšuje, čo je dobrý signál o zlepšujúcej sa zručnosti samotných modelárov. Program stretnutia sa nemení už niekoľko ročníkov, po rannom otvorení sa konajú voľné jazdy, čo považujeme tak trochu za nudné. Chýba nám program, ktorý by pritiahol k bazénu viac modelárov, napr. ľahká forma súťaže, predstavenie jazdných vlastností ponoriek alebo niečo podobné... Ako pozitívum hodnotím možnosť každého účastníka hlasovať za cenu o najlepší model, výhra je putovný pohár. Transparentnosť výberu modelov ponoriek, ktoré sa dostali do finále, však chýbala, škoda, aspoň je čo zlepšovať. Osobne by som doprial vyhrať putovný pohár talianskemu modelárovi, ktorý priniesol model americkej ponorky Hunley vlastnej výroby. Nakoniec vyhrala ponorka rakúskeho modelára postavená na základe stavebnicovej ponorky Seawolf, na ktorej boli osadení potápači. Hoci oceňujem veľkú mieru kreativity a celkového dobrého dojmu, to pravé orechové to pre mňa nebolo. Majiteľovi som však veľmi vďačný za pomoc, zapožičal mi jeho voľný prijímač a kryštál. Mne sa pokazil a nebyť jeho pomoci, s mojou ponorkou U33 si nezajazdím. Veľká vďaka!
Náš klub sa prezentoval veľkým počtom ponoriek stavebnicového systému, ale aj vlastnej konštrukcie v podobe trupu Vanguarda a funkčného Urzela V6, ktorý Vlado predviedol v bazéne. Modelár Jaro Pažický sa tiež prezentoval krásnym trupom Typhoona, pevne verím, že aspoň jeden z nás bude mať na budúcom ročníku ponorku dokončenú. Rakúšania nám držia palce.
Osobne ma 9. ročník ničím neprekvapil, vedel som do čoho "idem", na druhej strane ani nesklamal. Priateľská a pokojná atmosféra, ktorá na podujatí vládne, dovoľuje účastníkom relaxovať naplno a vychutnávať si jazdenie s ponorkou v krásnom bazéne.
Fotogaléria zo stretnutia:
http://www.randa.sk/album/main.php?cmd= ... Asko+2013/
Prílohy
DSC_1148a.jpg
slovenské a české zastúpenie na podujatí
DSC_1148a.jpg (114.98 KiB) Zobrazené 6682 krát
DSC_1028a.jpg
víťazná ponorka s majiteľom
DSC_1028a.jpg (111.73 KiB) Zobrazené 6682 krát
DSC_1011a.jpg
"porazená" ponorka Hunley
DSC_1011a.jpg (109.96 KiB) Zobrazené 6682 krát
mario

Späť na Ponorkový klub- fórum

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť